Napsal Karolína Krainová

Po zimní přestávce se mini žačky Sokolu Karviná zúčastnily turnaje v miniházené 4+1 v nové sportovní hale v Paskově, v sobotu 18.3.2023 odpoledne. I když v karvinském okrese zrovna byly jarní prázdniny, 9 mini žaček se odhodlaly zahrát s jinými týmy házenkářek a házenkářů, a to z Paskova, z Frýdku-Místku, z Havířova či z Ostravy-Hrabůvky. Popravdě přesně si již nepamatuji, kdo se na turnaj těšil více, jestli mini žačky nebo trenéři.

V kategorii mini žactva startovalo 7 družstev systémem každý s každým. Hrací doba byla 2 x 5 minut samozřejmě podle pravidel házené, na házenkářském hřišti o rozměru 20x13m s osobní obranou. Utkání se hrála na dvou hřištích souběžně. I když se výsledky nepočítaly, rodiče našich svěřenkyň si dali tu práci a zaznamenávali průběh každého utkání.  Naše mini žačky pocítily jak radost z výhry, 3 utkání, tak pocit porážky, opět 3 utkání.

Turnaj byl pro naše malé sokolky určitě dalším velkým házenkářským zážitkem, kde mohly poměřit své dosud získané házenkářské dovednosti na trénincích se stejně starými dětmi.
Rodičům děkujeme za podporu a fandění a současně již dnes bychom Vás rádi pozvali na další ale mistrovské utkání 5+1 konající se v házenkářské hale HCB Karviná dne 23.4.2023 od 8:30.

PRA