Přečtete si články, které Vás zajímají

Aktuality mladší žačky

Napsal Lenka Horsinková

Zakončení sezóny 22/23

Nastal den D, den s datumem 28.5.2023...neděle 8:15h. Právě v tuto dobu jsme se začali scházet před halou HCB Karviná, abychom si naposled zahráli naší moravskoslezskou ligu v této sezóně a přivítali poprvé za sezónu na domácí půdě Třinec...ten Třinec, se kterým jsme 2x prohráli. Nastoupit do hry s týmem o které víte, že je silný je vždy těžké a nebylo tomu jinak ani dnes. Holky, se ale nádherně před samotnou hrou uvolnily a na zakončení sezóny si pro nás a naše fanoušky připravily taneček, konkrétně TANEC PRINCEZEN :-)

Samotný začátek hry a první vstřelená branka byla v 1:29 naší velmi talentovanou hráčkou Terezou Gilovou, ta odstartovala naše vedení a i když ve 3 minutě Třinec vyrovnal, tak my jsme za 59 sekund odpověděli brankou, která už Třinec nepustila dopředu a po celou hru jsme vedli. Bylo to chvílemi drama...technické chyby, zahozené míče, nervy na pochodu. Ale to vše holky ustály a za neuvěřitelné podpory našich fanoušků se dočkaly chvíle, kdy Třinec porazily 22:17.

Byl to výbuch emocí, slzy štěstí a dojetí nad touto výhrou a zároveň posledním zápasem v sezóně. Děvčata výhru oslavily naplno. Od naší osobní zdravotní sestry Markéty Szczygielové dostaly 2 láhve kvalitního DĚTSKÉHO NEALKO sektu a totálně a kompletně se v něm vykoupaly. A neminulo to ani nás trenéry :-)

A i když jsme nakonec skončili v tabulce na 5.místě, tak nám to vůbec nevadí. Důležité je, že holky stoupaly a z 10-ti odehraných zápasů v jarní sezóně jsme 7 VYHRÁLI :-) 

Straně moc děkujeme za tuhle naši první sezónu v roli trenérů, která byla plná nadšení, zklamání, slz, proher a výher. Dalo by se říct, že všeho co k tomu patří.

Z celého srdce přejeme holkám, které přestupují do starších žaček, spousta úspěchů, jak v soukromém, tak házenkářském životě. A strašně moc jim děkujeme za dnešní zpětnou vazbu a jejich nádherné zprávy. Moc si toho vážíme.

A děvčatům, které zůstávají v mladších žačkách přejeme pevné nervy s námi trenéry v další sezóně :-)) A taktéž děkujeme za dojemné zprávy :-) Jste skvělé :-)

Manželé Horsinkovi

 

Napsal Lenka Horsinková

První jarní turnaj

Dnes naše hráčky zahájily jarní sezonu 2023, která se nám docela dobře povedla. První hra proti TJ Sokol Poruba byla skvělá, holky to rozjely od prvních minut, a celou dobu si držely vedení. I když to bylo celkem těsné, nakonec si holky obhájily vítězství 19:16.

Druhá hra proti HC Nový Jičín, byla od začátku těžká a to už z toho důvodu, že si HC Nový Jičín do svého týmu přibral  kluky, i když mají svůj chlapecký tým mladších žáků. A to se odrazilo i na statistice vstřelených branek, kde tito dva kluci vstřelili celkem 18branek. Je smutné, že se toto děje, protože jak všichni víme, fyzická síla kluků v tomto věku, je jinde, než ta dívčí. Pro nás a náš tým naše děvčata vyhrála . A koncový stav 21:24 pro Nový Jičín ,není dle nás výherní. 

Na závěr chceme strašně moc poděkovat našim úžasným fanouškům , kteří vytvořili, neskutečnou atmosféru.

MOC DĚKUJEME kiss