Přečtete si články, které Vás zajímají

Napsal Lada Wojaczková

11.kolo mladších žaček

V neděli 14.5.2023 jsme se zúčastnili s mladšími žačkami 11.kola moravskoslezské ligy. Děvčata hrály proti Sokol Poruba s úžasným výsledkem 21:13, kde s přehledem vyhrály. Další hra proti Novému Jičínu byla vyrovnaná, holky se ale nedaly, a i když na nich byla vidět únava po předchozím odehraném zápase, tak se nedaly a svou výhru 18:16 si vybojovaly. Holky jsou bojovnice :-)


--
S pozdravem

Horsinková Lenka
Vedoucí družstva mladší žačky  🤾‍♀️
Napsal Lenka Horsinková

3. kolo ČSPL, Ruda Slaska, Polsko

Sobota 4.3.2023 byla ve znamení závěrečného 3. kola ČSPL ( československopolská liga), který se uskutečnil v Rude Slaske v Polsku. Naší polští sousedé byli velice pohostinní a připravili si pro účastníky, rodiče a fanoušky bufet, který byl zcela zdarma. Jejich pohostinnost nás velice mile překvapila a věřím, že všechny hráčky potěšila. 

Celý turnaj zahájily naše hráčky, kde se musely vyrovnat domácím hráčkám z SPR Grunwald Ruda Slaska. Hrát proti domácímu týmu je vždy složité, a to se nám potvrdilo. První prohra přišla tedy hned na úvod a to se skórem 18:10.

Po zahajovacím ceremoniálu, kde jsme si hrdě vyslechli naší státní hymnu, nás čekal slovenský soupeř MHaK Martin. Holky bojovaly do posledních sekund a to doslova, protože cca 5 sekund před koncem dala naše hráčka se šťastným číslem 13 na zádech rozhodující a vítěznou branku a naše první výhra se skórem 16:15 byla v kapse.

Dalším naším soupeřem byla Slavia Partizánské . Troufám si říci, že je to nejsilnější družstvo z celého ČSPL. Holky nasadily neuvěřitelné tempo. Výkon, který předváděly byl úžasný. Slávia se trápila a naše holky dávaly branku za brankou. Ovšem i přes naší bojovnost ukázala Slávia své tajné zbraně a nakonec z tohoto zápasu vzešla jako vítěz a konečné skóre tak bylo 22:17.

Konečný a zároveň úplně poslední zápas celého turnaje byl našeho družstva proti Polské Skalce Swientochlowice. Na holkách byla vidět velká únava po celém dni, kde bylo vidět dost technických chyb, ovšem to jim nezabránilo v tom, aby vyhrály o dvě branky 13:11.

Celkem se tedy těšíme ze dvou výher , které nás dovedly na krásné 4. místo.

Jako každé kolo i zde se rozhodovalo o nejlepší hráčce z každého týmu. Za náš tým toto ocenění získala již zmiňována hráčka s číslem 13 TEREZA SZCZYGIELOVÁ. Terka předvedla jak skvělé zakončení , které nám přineslo výhru, tak úžasnou obranu , ale také umění zastat jakýkoliv post ve hře.

Slovo trenéra závěrem: Jsem hrdý na to, jaký děvčata dělají progres, který jistě prodáme v jarní části sezóny. 

Zároveň chceme poděkovat vypůjčeným minižačkám Sáře Sobolové a Thei Galiové, které se zúčastnily tohoto turnaje s námi. 

 

Napsal Lenka Horsinková

ČSPL (česko slovensko polská liga)

V sobotu 11.2.2023 se konalo ve městě Partizánské na Slovensku 2.kolo ČSPL. I přes velice brzké vstávání a téměř 3 hodinovou cestu autobusem si tento den naše děvčata užila a navázala tak na 1.kolo, které se konalo v Havířově dne 15.1.2023, které pro nás nezačalo bohužel dobře. Náš tým tehdy trápila velká nemocnost hráček, proto jsme se  většině soupeřům nestačili vyrovnat.

To se ovšem změnilo v již zmíněném 2.kole, kde jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Soupeřkám jsme nedali nic zadarmo a i když byl celkový stav 1 VÝHRA, dostavily se i slzy štěstí ( nad Michalkowice 15:17) a 3 PROHRY (MHák Martin 22:12, Ruda Slaska 20:11, Partizánské 25:17) , tak se s holkami každý tým pěkně potrápil. Holky neuvěřitelně bojovaly a rvaly se o každý gól a udržovaly skvělou obranu. 

V 1.kole jsme se umístili na 6.místě a nyní ve 2.kole na 5.místě. Ještě nás čeká 3.kolo, které pořádá Ruda Slaska v Polsku, tak kdo ví, třeba, a budeme v to moc doufat a poctivě se připravovat, se umístíme na stupni vítězů.

Na závěr obou kol se vyhlašovaly členky ALLSTARS týmu.

1.kolo 

  • Nejlepší hráčka týmu - NIKOLA PIETROWSKÁ , za svou neuvěřitelnou bojovnost a velké odhodlání

2.kolo

  • Nejlepší hráčka týmu - JULIE HORSINKOVÁ , za největší počet vstřelených branek ( celkový počet 19)

Na závěr nás čekalo neuvěřitelné překvapení , a to během vyhlašování NEJLEPŠÍHO BRAKÁŘE CELÉHO TURNAJE, to si vybojovala NAŠE brankářka NIKOLA JUŘIČKOVÁ , kterou nominovalo hned několik trenérů z ostatních týmů. 

 

Napsal Lada Wojaczková

Nadační městečko

Oddíl házené TJ Sokol Karviná se v sobotu 18.9. zapojil do akce "Letem světem", která byla součástí Hornické slavnosti 2021 v Parku B. Němcové v Karviné – Fryštátě, kterou připravila Nadace OKD

nadacni mestecko     .nadacni mestecko 2

Napsal Lucie Franková

Sokolské přebory

Ve středu 17.11.2021 se družstvo minižaček Karviná zúčastnilo Sokolských přeborů v Praze.

Některé holky byly v Praze poprvé, takže nechyběl ani zážitek z ranního vlaku či cestování metrem do Kobylis. I přes velmi brzký ranní budíček bojovaly statečně. Utkaly se například s týmy Kobylisy, Maloměřice nebo Kostelec nad Labem. Přestože některé holky hrají pouze pár měsíců, ukázaly velkou bojovnost, ať už proti klukům nebo holkám, a umístily se na krásném 5. místě.

Napsal Lada Wojaczková

Soustředění 2021

Velké poděkování patří Nadaci OKD, která také v letošním roce částečně finančně podpořila projekt našeho oddílu TJ Sokol Karviná. Na začátku srpna proběhlo společné letní soustředění týmů minižaček, mladších a starších žaček a dorostenek.

Napsal Lada Wojaczková

Spojení srdcí pokračuje

Chtěli bychom touto cestou poděkovat za finanční příspěvek Nadace OKD , díky kterému jsme mohli zorganizovat sportovní den pro náš oddíl házené a děti z DD Srdce. Jsme rádi, že spolupráce s Nadací stále trvá a prohlubuje se.