Přečtete si články, které Vás zajímají

Aktuality starší žačky

Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL ZÁPASŮ DESÁTÉHO KOLA

TJ Sokol Karviná – TJ Sokol Poruba A                                                                                                                                                                                       Termín: 05.05.2024 – Hala STaRS Karviná

V nedělním utkání 10. kola jarní soutěže se potkaly týmy TJ Sokol Karviná a TJ Sokol Poruba A na palubovce extraligového týmu HCB Karviná.

Úvod zápasu byl zahájen vcelku vyrovnaným tempem, kde se do konce 4. minuty střelecky prosazovaly oba týmy. Menší zvrat pak následoval v 5. minutě, kdy se soupeři podařilo za využití několika brejkových situací „převážně pravých křídel“ nasázet 4 po sobě jdoucí branky a odskočit nám tak o tři branky. V útoku se nedařilo a selhávala i obrana, ale i přesto se naše děvčata nevzdávala, důrazně bránila a snažila se skóre dotáhnout. To se jim s konec 1. poločasu vcelku podařilo až na hratelný rozdíl 2 branek.

V první polovině utkání bylo k vidění 19 gólů.

Do druhé půle nám děvčata nastoupila s cílem skóre obrátit, to se však v úvodu moc nepovedlo. Ve 2. minutě jsme inkasovaly hned 3 branky a při skóre 8:14 jsme tak začali ztrácet naději na hladké dotažení. Děvčata začala být na obou stranách důraznější, vyvíjela více tlaku v útoku i obraně. To se pak samozřejmě projevilo počtem několika 2. minutových trestů či 7m hodů na obou stranách. V 15. minutě jsme pak za nedovolené bránění ve hře ztratily jednu hráčku, která obdržela červenou kartu a ze hry si tak odnesla krvavé zranění. Dohrávka utkání pak již byla v pozvolném tempu, soupeř nikam nespěchal, skóre si hlídal a na pohodu zápas dohrál s rozdílem 10 branek.

Ve druhé polovině utkání bylo k vidění 25 gólů.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 17:27 ve prospěch Poruby.

 

TJ Sokol Karviná – T.J. Sokol Klimkovice                                                                                                                                                                                    Termín: 05.05.2024 – Hala STaRS Karviná

Další z plánovaných utkání tohoto dne pokračoval zápasem mezi TJ Sokol Karviná a T.J. Sokol Klimkovice, kde se nám tyto zápasy sezóny převážně vždy vyhrocují na negativních reakcích či osobních sporech trenérského dua soupeře.

Zahájení utkání mělo pomalý rozjezd, kde se zdálo, že oba týmy kladou více důraz na pevnou obranu. První branku vstřelila naše děvčata až v úvodu 3. minuty, a to díky 7m hodu za faul na naší hráčku. Na další obrat se nemuselo dlouze čekat, neboť soupeř skóre rychle otočil ve svůj prospěch a v 9. minutě vedl 1:4. Nezbývalo než reagovat a naše děvčata se konečně probrala. Pevně a tvrdě bránila, výrazně aktivněji útočila, a to nám neslo konečně úspěch. Dotahující se skóre tak znova vyhecovalo trenérské duo, které se opět psychicky neudrželo a postaralo se tak opět o „zbytečně“ vyhrocenou atmosféru. Nebrali si servítky s rozhodčími, časomírou a hlavně diváky. Náš Fans pak dokonce omezovali ve vyhrazeném prostoru pro ně, což bylo samozřejmě zcela nepřípustné. Divokým skandováním pak náš Fans situaci uklidnil a 1. půle se dohrála již v klidu.

V první polovině utkání bylo k vidění 21 gólů.

Po výměně stran se druhý poločas obrátil v naší absolutní dominanci. Děvčata začala sypat do sítě soupeře jednu branku za druhou a od 12. minuty se zcela soupeři utrhla. Přecházela do rychlého útoku, skvěle bránila a v tom všem je navíc držela skvělá gólmanka. Od 12. minuty tak soupeř nevstřelil žádnou branku a bylo jasné, že tato dohrávka bude již v naší režii. Od 15. minuty pak děvčata vsítila 5 po sobě jdoucích branek a slavila svou zaslouženou výhru, která byla tečkou nad „opět zbytečně“ vyhroceným zápasem ze strany trenérského dua.

Ve druhé polovině utkání bylo k vidění 19 gólů.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 25:15 ve prospěch našich Sokolek.

 

Samozřejmě opět moc děkujeme našemu Fans za bujarou atmosféru, po kterou nás oba zápasy drželi.

 

Na závěr by ještě Sokol Karviná chtěl poděkovat děvčatům Klimkovic za klidný a přátelský průběh celého zápasu, kde se nenechala strhnout emocemi jejich trenérského dua a nepromítly je tak poté na palubovku mezi děvčata. Vzájemné chování obou družstev bylo sportovní, klidné a nemělo žádný negativní vliv na celý průběh zápasu. Věříme, že i přes nezdar dnešního dne budete mít hlavu vzhůru a pojedete bomby ve stejném duchu i v jiných zápasech. Ať se Vám děvčata daří, chválíme Vás.

Hrajeme tvrdý sport, hlavně ať nás všechny baví a jsme všichni zdraví !!!

 

Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL ZÁPASŮ DEVÁTÉHO KOLA

DUEL ZÁPASŮ DEVÁTÉHO KOLA

Sokol Karviná – TJ TŽ Třinec                                                                                                                                                                                                      Termín: 21.04.2024 – Hala Třinec Tyršova

První z duelu nedělního utkání jarní soutěže se potkaly týmy Sokol Karviná a TJ TŽ Třinec ve sportovní hale Třinec Tyršova.

Nedělní sychravé dopoledne jarní ligy mělo patrně velký vliv na průběh prvního poločasu úvodního utkání. To bylo zahájeno doslova ospalým průběhem a samozřejmě i výkonem obou týmů, kde se Sokolkám podařilo vsítit jen 6 branek do sítě soupeře. Celý první poločas a stejně tak i jeho skóre pak hovoří za vše.

V první polovině utkání bylo k vidění pouhých 10 gólů.

Druhá půle pak byla o něco lepší ze strany Sokolek, kdy se konečně děvčata začala prosazovat a postupně si tak vybudovávala patřičný náskok. Od sedmé minuty své vedení navyšovala a dalo se očekávat, že zápas udrží. Aby toho ale nebylo málo, při špatném doskoku se nám zranila hráčka a musela ze zápasu odstoupit. Dohrávka se tak nesla v oslabení, nicméně i tak to děvčata zvládla a utkání nakonec vyhrála rozdílem šesti branek.

Ve druhé polovině utkání bylo k vidění 12 gólů.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 14:8 ve prospěch Sokolek.

 

Sokol Karviná – Házená Paskov                                                                                                                                                                                                 Termín: 21.04.2024 – Hala Třinec Tyršova

Závěrečný duel nedělního utkání jarní soutěže se potkaly týmy Sokol Karviná a Házená Paskov ve sportovní hale Třinec Tyršova.

Zahájení první půle se neslo ve vyrovnaném tempu obou týmů. Góly padali do obou sítí a bylo zřejmé, že tato bitva bude ještě zajímavá. To také stvrzoval výsledek první půle, kde se děvčatům podařilo odskočit o tři branky a poločas tak uzavřeli ve skóre 10:7.

V první polovině utkání bylo k vidění 17 gólů.

Druhá půle začala skoro stejnou střeleckou vyrovnaností, oba týmy se značně trápily a ještě v 19. minutě se hrálo za zcela vyrovnaného skóre. To musela samozřejmě děvčata udržet a snažit se skóre obrátit. Poslední minuta tedy rozhodla, děvčata soupeře nakonec 2 mi po sobě jdoucími brankami přehrála a zápas tak vyhrála.

Ve druhé polovině utkání bylo k vidění 21 gólů.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 20:18 ve prospěch Sokolek.

Chtěli bychom opět poděkovat Fans za skvělou podporu a výbornou atmosféru.

 

 

Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ©

Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL ZÁPASŮ OSMÉHO KOLA

DUEL ZÁPASŮ OSMÉHO KOLA

Sokol Karviná – SC Bohumín 98                                                                                                                                                                                                      Termín: 07.04.2024 – Hala Bospor Bohumín

Další z plánovaných utkání této jarní soutěže se odehrálo mezi týmy Sokol Karviná a SC Bohumín 98 ve sportovní hale Bospor města Bohumín.

Již od první chvíle bylo na obou stranách jasné, že se půjde do zápasu zcela naplno. Tato vzájemná utkání jsou tak vždy velice zajímavá, neboť oba týmy mají mezi sebou výrazněji bojovnějšího ducha a vždy tak divákům přinesou celkem zajímavý průběh.

První polovina utkání se vyvíjela absolutně vyrovnaným průběhem, kde se týmy střelecky pohybovaly max. v rozmezí jedné či dvou branek. Bylo tak vidět, že se s námi soupeř docela trápí a nezvládá svou jindy dominující hru. Naše děvčata důrazně bránila, v protiútoku se pak rvala o každou střeleckou příležitost, vyvíjela maximální tlak, načež soupeř reagoval svou zvýšenou agresí stvrzenou dvěma vystavenými žlutými kartami.

V první polovině utkání bylo k vidění celkem 20 gólů.

Druhá polovina utkaní byla zahájena krásnou salvou našich Sokolek, které hned v první minutě vstřelily dvě po sobě jdoucí branky do sítě soupeře. Bylo vidět, že si děvčata dost věří a že chtějí tento zápas za každou cenu vyhrát. Soupeř se tak dostal do většího presu, chyboval a nedokázal se dostatečně prosazovat přes naší pevnou obranu. Drama nakonec ještě nastalo v posledních 10 sekundách u konce nařízeným sedmi metrovým hodem za faul na soupeře, toto však naše skvělá gólmanka pochytala a tým tak slavil svůj zasloužený úspěch s rozdílem jedné branky.

Ve druhé polovině utkání bylo k vidění celkem 19 gólů.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 20:19 ve prospěch Sokolek „u nás radost/u soupeře pláč“.

 

Sokol Karviná – HC Nový Jičín                                                                                                                                                                                                        Termín: 07.04.2024 – Hala Bospor Bohumín

Druhé plánované utkání tohoto dne se odehrálo mezi týmy Sokol Karviná a HC Nový Jičín, kde se dalo předpokládat, že tabulkově slabšího soupeře hravě přehrajeme.

Úvod utkání tak zahájila naše děvčata s ještě střelecky nabuzeným elánem, kde již v čase 3:21 vedla nad soupeřem o dvě branky. První pěti minutovka se tak vyvíjela docela klidněji. V čase 6:36 se však děvčata začala soupeři značně vzdalovat a navyšovala své skóre, kde tak ve 14. minutě Sokolky vedli o sedm branek a bylo evidentní, že mají poločas v kapse. Smůla však přišla náhle, když se nám zranila naše střelecky nejúspěšnější hráčka, která byla dost nešťastně “za nás však likvidačně“ sražena k zemi, což si odnesla krvavým zraněním ve tváři. Konec první půle tak měl celkem dramatickou dohru, kde se dalo očekávat, že se toto přenese do půle druhé.

V první polovině utkání bylo k vidění celkem 21 gólů.

Ve druhé půli se začalo střelecky lépe dařit soupeři, který se nás snažil dohrát na hratelný rozdíl. Reakce na to však byla zcela jasná, udržet si aktuální náskok a zápas samozřejmě vyhrát. Od 11. minuty se tak děvčatům dařila doslova střelecká kanonáda, kde v čase 10:33 již vedla rozdílem jedenácti branek. Závěr se nám nakonec podařil a Sokolky slavily další zaslouženou výhru tohoto dne.

Ve druhé polovině utkání bylo k vidění celkem 19 gólů.

Celkové skóre tohoto zápasu tak skončilo 25:15 ve prospěch Sokolek „druhá výhra/4 body doma“.

 

Mockrát děkujeme všem Fans za pekelnou atmosféru, kterou jste nám vytvořily.

 

Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

Napsal Jarmila Gamrotová

Zlatá liga 2024 (Hostivice)

ZLATÁ LIGA 2024

Termín: 3.3.2024 – Sport centrum Hostivice, Břve

Tým starších žaček odcestoval do dalekých Hostivic u Prahy, kde se potkal s dalšími členy turnaje Zlaté ligy 2024. V tomto turnaji se tak děvčata účastnila celkem 3 důležitých bitev, ze které si chtěla odvézt co největší počet bodů a připsat si je tak k již získaným bodům 1. kola, které se odehrálo před nedávnem v Havířově.

   „Děvčata odcestovala s jednodenním předstihem osobními vozy do místa konání, kde se ubytovala ve Sport hotelu Hostivice-Břve (místo konání turnaje). Abychom dětem tento pobyt trošku zpříjemnily, rozhodli jsme se, že společně navštívíme podvečerní centrum Prahy. Děvčata si tak společně užila jízdu metrem ze stanice Zličín - Můstek, poté se prošla přes Staroměstské náměstí až na Karlův most a zpět. Na vlastní oči tak některá poprvé viděla centrum Hlavního město a my pevně věříme, že si tuto procházku s námi patřičně užila“.

Sokol Karviná – TJ Astra Praha

Zahájení utkání s prvním týmem se vyvíjelo pozvolna „děvčata se s tímto týmem doposud ještě nesetkala“. Postupně si však načítala hru soupeře, dostávala se aktivněji do útoku, své šance krásně proměňovala a v obraně pak pevně týmově bránila. I přes snahu soupeře, který občas proniknul přes obranu, se mu nakonec nedařilo výrazně skórovat a prostřílet se přes naší skvělou gólmanku, která svými fantastickými zákroky bránu zcela zavřela. Celkové skóre tak mluví za vše, děvčata zvítězila 17:6 a slavila své první vítězství ♥

V tomto utkání bylo k vidění celkem 23 gólů.

   „Do druhého utkání tohoto dne nastoupila děvčata po 4h pauze, kde trošku panovaly obavy, že jim fyzická kondice upadne (oběd, chuťovky...) a celkově nám tak vychladnou.

Sokol Karviná – TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Ve druhém utkání již od první chvíle panovala oboustranná střelecká vyrovnanost a jednoznačná touha po vítězství. Zápas byl tak znatelně složitější, což se také výrazně potvrzovalo ve větší míře naší chybovostí a zahozenými šancemi. Svou dravostí a touhou se však nakonec podařilo kvalitně bránit, více se prosazovat v útoku a opět skvěle uzamknout bránu zásluhou naší skvělé gólmanky. Celkové skóre tak opět skončilo v náš prospěch, kde děvčata zvítězila 20:15 a slavila své druhé vítězství ♥

V tomto utkání bylo k vidění celkem 35 gólů.

   „Do třetího utkání tohoto dne nastoupila děvčata znatelně vyčerpaná a bylo vidět, že toho mají opravdu dost“

Sokol Karviná – TJ Lokomotiva České Budějovice

Ve třetím a posledním utkání panovala oboustranná střelecká chuť a vzájemná agrese. Naše děvčata dokázala držet rychlé tempo hry, více však již selhávala v obraně. Soupeři se tak lépe dařilo vždy odskočit  a my museli opět dotahovat. Nebyla nouze o nedovolené zákroky a do poslední chvíle se věřilo, že povezeme domů zaslouženou třetí výhru. Závěr utkání však patřil více soupeři, kde se našim děvčatům přes jejich celkovou vyčerpanost již nepodařilo výsledek otočit. Celkové skóre tak skončilo naší prohrou 15:18 a soupeř tak slavil své vítězství.

V tomto utkání bylo k vidění celkem 33 gólů.

Všem děvčatům patří veliký dík za jejich bojovnost, připisují si další zasloužené 4 body – a holky, byly jste úžasné ♥ Sokol Karviná také děkuje všem řidičům za bezpečný převoz děvčat a za diváckou podporu při těchto zápasech.

Další kolo je plánováno na 4. měsíc, kde své soupeře přivítá na domácí palubovce Sokol Karviná, bude tedy zapotřebí řádná porce domácího publika, čímž bychom chtěli všechny vyzvat k vytvoření skvělé divácké kulisy, která naše děvčata budou potřebovat, Přijďte nás prosím podpořit, ať společně vyhrajeme !!!

Děkujeme za podporu!    

                                                                                                                                                                      Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL ZÁPASŮ ŠESTÉHO KOLA

DUEL UTKÁNÍ ŠESTÉHO KOLA                                                                                                                                                                                                Termín: 26.11.2023 – Hala SŠTD Ostrava

Naše poslední plánovaná utkání letošního roku, proběhla na palubovce SŠ dopravní v Ostravě Vítkovicích, kde jsme čelily týmům TJ Sokol Poruba a TJ Sokol Klimkovice.

Sokol Karviná – TJ Sokol Poruba A

Zahájení utkání a průběh 1. poločasu se vyvíjel docela slibně. Na obou stranách se hrála vyrovnaná hra obou týmů, kde nebyla nouze o skvělé útoky i obranné zákroky. V desáté minutě se pak našim děvčatům podařilo mírně odskočit na dvou brankový rozdíl, následovalo však rychlé dotažení ze strany soupeře a závěr poločasu nakonec soupeř obrátil ve svůj prospěch. První poločas tak skončil skórem 6:8

Zahájení 2. poločasu pak provázela střelecká převaha soupeře, který již v 5. minutě vedl pěti brankovým náskokem. Děvčata nedokázala udržet celistvou obranu, soupeř tak snadno procházel a nedařilo se nám ani v zakončení. Zhruba v 16. minutě se pak děvčatům podařilo snížit skóre na dvou brankový rozdíl. Dohrávka utkání pak byla docela vyrovnaná, bohužel se nám již nepodařilo soupeře udržet a ten nakonec zvítězil skórem 15:20

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 35 gólů.

 

Sokol Karviná – TJ Sokol Klimkovice

Druhé utkání dnešního dne bylo v první půli zahájeno vyrovnanou střeleckou chutí na obou stranách. Děvčata hrála soustředěnou a dravou hru, výborně bránila a značně také posílila v útoku. Byla zde k vidění značná touha po vítězství s tímto jejich dlouhodobým rivalem. První poločas se tak hrál ve vyrovnaném, avšak klasiky agresivním tempu „nebyla nouze o fauly“. Dohrávka poločasu pak skončila skórem 9:10 ve prospěch soupeře a my tak museli výrazně zabrat.

Zahájení druhé půle mělo pak úplně odlišný průběh. Děvčata se dravě hnala do střeleckých šancí a častěji tak své šance proměňovala. V 1. minutě brankový rozdíl dorovnala a postupným tlakem a kvalitním zakončením pak v páté minutě skóre obrátila. Soupeřův tlak však také nabíral na síle a v 15. minutě soupeře dělila pouze jediná branka do vyrovnání. Děvčata se však nic nevdávala „touha byly silnější“ a svoji kvalitu posléze ukázala. Od 16. minuty pak již nedala soupeři žádnou naději na možnou výhru a do konce utkání svůj náskok udržela. Dohrávka utkání pak skončila naší zaslouženou výhrou o celkovém skóre 24:19.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 43 gólů.

 

Děvčatům tak za tato nedělní utkání patří velký dík za jejich bojovnost, kde si na své konto připsala další dva body.

Sokol Karviná také moc děkuji svým Fans, za skvělou podporu.

Děkujeme za podporu!

 

Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

Napsal Jarmila Gamrotová

DUEL ZÁPASŮ PÁTEHO KOLA

DUEL UTKÁNÍ PÁTÉHO KOLA                                                                                                                                                                                                          Termín: 12.11.2023 – Hala Paskov

V neděli 12.11.2023 proběhlo na palubovce haly Paskov další ze série dvou podzimních zápasů 5. kola, kde se Sokol Karviná přivítal s týmem TJ TŽ Třinec a týmem Házená Paskov.

Sokol Karviná – TJ TŽ Třinec

6.minuta, skóre 6:0, tak se v tomto duelu prvního utkání prezentovala naše děvčata, která si od první chvíle diktovala tempo a nedávala tak soupeři šanci obrátit skóre ve svůj prospěch. Děvčata hrála velice kvalitní útočný systém, uceleně a soustředěně bránila a bylo jasné, že zápas chtějí vyhrát. Dohrávka první půle tak byla ukončena krásným skórem 13:5 v náš prospěch.

Do druhé půle děvčata nastoupila ve stejné střelecké ráži. V 5. minutě byl viditelný již 11 ti brankový rozdíl a dalo se tak očekávat, že toto utkání s jistotou dohrajeme. Bohužel, jak u našich děvčat bývá zvykem, děvčata mírně polevila v obraně i útoku a vývoj dalších několika minut utkání tak nechávala více soupeři. V 15. minutě tak byl viditelný pouze 7 brankový rozdíl, což bylo stále pro soupeře hratelné, bylo tak na místě včas děvčatům domluvit a připomenout, pro co vlastně přijela. Dohrávka utkání se pak nesla již v klidnějším herním módu obou týmů a závěr utkání tak nakonec patřil nám. Děvčata do šaten odcházela s výhrou 21:12 a dvoubodovým ziskem do tabulky.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 33 gólů.

 

Sokol Karviná – Házená Paskov

Druhé utkání dnešního dne bylo zahájeno fyzickou převahou a dočasným vedením ze strany soupeře. Děvčata se nedokázala řádně soustředit, často technicky chybovala a méně střelecky zakončovala. Zlom tak musel přijít v co možná nejkratší dobu, což se nám nakonec podařilo v 5. minutě, kdy děvčata hru obrátila ve svůj prospěch. Potvrdila si tak svou jasnou dominanci dnešního dne a od 11. minuty již nedala soupeři žádnou šanci skóre obrátit. První půle tak skončila krásným skórem 13:6 v náš prospěch.

I v druhé půli toho utkání byla vidět převaha a bojovnost soupeře, a to až do 16. minuty, kde soupeř skóre dotáhnul až na 3 brankový rozdíl. Děvčata však stále bojovala, a nakonec se začala soupeři vzdalovat. Zbytek utkání byl nakonec dohrán naší výhrou 22:17 a děvčata tak odešla do šaten s dalšími dvěma body.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 39 gólů.

 

Děvčatům tak za tato nedělní utkání patří velký dík za jejich bojovnost!

Sokol Karviná chce také poděkovat svým Fans, za bouřlivou atmosféru.

Děkujeme za podporu!

 

Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

 

 

 

 

 

 

Napsal Jarmila Gamrotová

Duel zápasů čtvrtého kola

DUEL UTKÁNÍ ČTVRTÉHO KOLA

Termín: 22.10.2023 – Hala HCB Karviná

V neděli 22.10.2023 proběhla na domácí palubovce extraligového týmu HCB Karviná další ze série dvou utkání podzimních zápasů, kde zde Sokol Karviná přivítal tým 1.SC Bohumín a tým HC Nový Jičín.

Sokol Karviná – 1.SC Bohumín

Zahájení tohoto prvního utkání dne se v první půli vyvíjelo zcela vyrovnaně, kde do 12. minuty tak týmy od sebe dělila pouhá jedna branka. Ve 14. minutě se pak začalo tempo a agresivita soupeře zvyšovat a my tak museli více bránit. To se pak výrazně podepsalo na celkem třech 7 metrových hodech, ze kterých jsme inkasovaly 3 branky. První půle tak byla ukončena ve prospěch soupeře se skórem 8:10.

Do druhé půli naše děvčata nastoupila více soustředěna a dokázala tak skóre obrátit ve svůj prospěch. V 6. minutě tak vedla již o dvě branky. Vyrovnané tempo však panovalo na obou stranách a nebylo úplně jasné, který z týmů nedokáže tlaku soupeře více odolat. V 18. minutě, při skóre 15:18 již vypadalo, že závěr bude patřit soupeřům, děvčata však zabojovala a v 19. minutě (19:46) ještě skóre srovnala. Konec utkání se tak dohrál v nerozhodném stavu 18:18 a děvčata tak odešla s jednobodovým ziskem do šaten.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 36 gólů.

 

Sokol Karviná – HC Nový Jičín

Úvod utkání zahájila naše děvčata doslova střeleckou kanonádou, kde již v 6. minutě měla připsán na svém kontě 6 ti brankový náskok (6:0). Děvčata s tímto výrazným náskokem poté polevila v útoku i obraně, což se následně projevilo inkasovanými 3 brankami. Bylo tak jasné, že je třeba udržet úvodní tempo do konce zápasu. První půle tak byla ukončena skórem 16:10 v náš prospěch.

Zahájení druhé půle mělo doslova stejný scénář jako v půli první. Do 6. minuty již měla naše děvčata vstřeleno šest branek a tím svůj náskok postupně zvyšovala (22:10). V tomto tlaku se pak soupeři ještě podařilo vstřelit dvě po sobě jdoucí branky a aktuální skóre mírně ponížit. Utkání se pak vedlo v klidnějším tempu a soupeři již nedávalo moc velkou naději na ještě možný obrat. Zbytek utkání byl nakonec dohrán naší výhrou, kde byl zápas ukončen o celkovém skóre 30:20 v náš prospěch. Děvčata tak odešla do šatek se dvěma body.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 50 gólů.

 

Děvčatům tak za tato nedělní utkání patří velký dík za jejich bojovnost!

Sokol Karviná chce také poděkovat svým Fans, za bouřlivou atmosféru, kterou zde společně s podporou mládežnických hráčů HCB Karviná společně vytvořily. Děkujeme za podporu!

 

Autor: Gamrotová Jarmila                                                                                                                                                                                                            Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

Napsal Jarmila Gamrotová

Dohrávka 1.kola proti TJ TŽ Třinec

Dohrávka 1.kola

Termín: 11.10.2023 – Sportovní hala Kovona Karviná

Ve středu 11.10.2023 proběhla na domácí palubovce Sokola Karviná dohrávka 1. kola chybějícího zápasu, kde nás hostil tým TJ TŽ Třinec.

Sokol Karviná – TJ TŽ Třinec                                                                                                                                                                                                           Dnešní zápas, do kterého naše děvčata nastoupila se vyvíjel poměrně vyrovnaně. Děvčata si hned v úvodu dokázala vybojovat několika brankový náskok, soupeři se však dařilo držet tempo a skóre tak vždy dorovnat. V tomto oboustranně aktivním tlaku a snaze se tak vedla celá první půle, které byla ukončena skórem 9:8.

Do druhé půle nám děvčata nastoupila výrazně soustředěněji a odhodlaněji, kde v první pěti minutovce vstřelila 4 po sobě jdoucí branky a získala tak jasnou dominanci. Bohužel, takovéto tempo děvčata nedokázala dlouhodobě udržet a začala více ztrácet v obraně. V 10. minutě nás tak soupeř dotáhnul na jedno brankový rozdíl a bylo jasné, že se budou muset o výhru více poprat. V poslední minutě utkání tak byl viděn nervy drásající souboj, kde se však nakonec děvčatům podařilo vstřelit dvě po sobě jdoucí a rozhodující branky. Zápas byl ukončen zaslouženou výhrou se skórem 20:17.

V tomto utkání tak bylo k vidění celkem 37 gólů.

 

Autor: Gamrotová Jarmila                                                                                                                                                                                                                  Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

Napsal Jarmila Gamrotová

Duel zápasů třetího kola

DUEL UTKÁNÍ TŘETÍHO KOLA                                                                                                                                                                                                          Termín: 7.10.2023 – Hala SŠTD Ostrava-Vítkovice

Další z plánovaných duelů podzimního kola byl odehrán proti týmu Sokol Hrabůvka a týmu TJ Sokol Poruba B.

Sokol Karviná - Sokol Hrabůvka                                                                                                               

První utkání třetího kola bylo odehráno proti týmu Sokol Hrabůvka. Úvod utkání se vyvíjel velice slibně, na obou stranách převládal solidní útok i obrana. Výrazný obrat však nastal již ve 12 minutě, kdy se soupeři začalo střelecky více dařit, našim děvčatům selhávala obrana a nedařilo se nám ani v zakončení. Naděje na obrat se nám tak v první půli pomalu začali rozpadat a konec prvního poločasu jsem tak ukončily s 5 brankovým rozdílem 7:12.

Do druhé půle naše děvčata nastoupila s velkou vůlí skóre dohnat, v nejlepším pak samozřejmě skóre zcela obrátit. Obrana začala pracovat více stmeleně, přibylo také množství individuálních akcí a střelecky se také dokázala více prosadit. Bohužel, ve stejném tempu pokračoval nadále i soupeř a děvčatům se tak stále vzdaloval o 5 branek. Závěr utkání tak dopadl naší porážkou o celkovém skóre 16:21.

V tomto prvním utkání bylo k vidění celkem 37 gólů.

 

Sokol Karviná - TJ Sokol Poruba B                                                                                                                

Druhé utkání tohoto dne bylo odehráno proti týmu TJ Sokol Poruba B. Od úvodu utkání byla vidět zcela jiná házená než v utkání předešlém. Děvčata si na soupeře více věřila, nebála se rychlého útoku a dostatečně tvrdé obrany. I přesto, že zde byla spousta technických chyb, podařilo se nám od 9. minuty první půle ve skóre odskočit o 4 branky. První poločas jsme tak nakonec dohráli s krásným 8 brankovým rozdílem o celkovém skóre 15:7.

Ve druhé půli se od děvčat dalo očekávat, že toto tempo udrží až do konce utkání. Celý průběh se tak nějak nesl již v duchu jasné výhry. Přesto zde nebylo nouze o tlak soupeře, děvčata však působila docela klidně, snažila se nadále hezky bránit a zvýšit ještě svůj gólový náskok. Závěr utkání tak patřil nám, kde děvčata utkání ukončila s 9 brankovým rozdílem o celkovém skóre 28:19.

V tomto utkání bylo k vidění celkem 47 gólů.

Děkujeme naši děvčatům za jejich dnešní bojovnost, ze které si zaslouženě odvážejí 2 krásné body do tabulky. Děkujeme také všem zúčastněným "Fans", kteří se nám pro dnešek docela rozrostli a jeli s námi děvčata v souboji podpořit.

Čekají nás nyní další výzvy, pojďme tedy děvčata s odhodláním a chutí společně do toho!!!

Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥

 

Napsal Jarmila Gamrotová

Kvalifikace do ČSPL starší žačky

Kvalifikace do ČSPL 

Termín: 28.09.2023 – Sportovní hala Slavie Havířov

Ve čtvrtek 28.9.2023 proběhl v Havířově kvalifikační turnaj starších žaček o postup do ČSPL.

Tým Sokol Karviná měl ve své skupině (B) týmy SC Bohumín 98 a T.J. Sokol Klimkovice. Vítěze tohoto duelu tak následně čekal finálový boj s výhercem skupiny (A), kde se rozhodovalo v bojích mezi týmy Sokol Hrabůvka, Házená Paskov a TJ. Sokol Poruba.

 

Sokol Karviná – SC Bohumín98                                                                                                                                                    

V prvním utkání se již od první půle vedl docela vyrovnaný souboj. Na obou stranách byl k vidění značný chtíč a dravost obou týmů v boji o další postup. Tým Sokol Karviná však dokázal soupeře přestřílet, vynikal pevnou a těsně semknutou obranou, a tím si tak nakonec také zajistila výhru. Dohrávka tohoto utkání tak skončila naší výhrou 13:8. „Děvčata tak měla jasnou motivaci a cíl vyhrát následující utkání“

V tomto prvním utkání bylo k vidění celkem 21 gólů.

 

Sokol Karviná – T.J. Sokol Klimkovice

Ve druhém utkání se děvčatům Sokola Karviná dařilo držet stejně nastavené tempo a skvěle nastavenou obranu. Na palubovce tak byla vidět výrazně dravější a bojovnější nálada, která byla výrazně znatelná převážně ve druhé půli zápasu. Tým Sokol Klimkovice začal ve hře ztrácet a bylo viditelné, že začaly převládat osobní emoce, což stvrdily svým nesportovním chováním vůči našim děvčatům a také publiku. Tým Sokol Karviná tak dohrál toto utkání výhrou 19:8. Děvčata tak dokázala urvat druhou výhru a čekala, který z týmu (A) skupiny bude jejich soupeřem pro výsledný souboj o kvalifikaci do ČSPL.

V tomto druhém utkání bylo k vidění celkem 27 gólů.

 

Sokol Karviná – Sokol Hrabůvka

Ve třetím, rozhodujícím utkání se na palubovku proti sobě postavila děvčata Sokol Karviná a Sokol Hrabůvka. Od zahájení utkání až po jeho konec se tak dala očekávat zajímavá hra plná bojovnosti a odhodlání zvítězit. Bohužel, na našich děvčatech se začala projevovat značná vyčerpanost, kde již dále nedokázala udržet svou semknutou obranu a začala ztrácet i v útoku. Tým Sokol Karviná tak dohrál toto utkání prohrou 16:26.

V tomto třetím, finálním kole bylo k vidění celkem 42 gólů.

 

Rádi bychom zde vyzdvihly bojovnost našich děvčat, neboť celá tato utkání se odehrála ve stejné omezené sestavě, jako tomu bylo v utkáních v Ostravě-Vítkovicích. Děvčata tak nadále musela vydržet zápasy bez možnosti střídání a o postup se opravdu musela poprat. I přesto, že jsme se nedokázali do ČSPL kvalifikovat, moc je tak chválíme a děkujeme za velikou snahu a bojovnost, kterou zde v zápasech nechaly. Chválíme také naše Fans, kteří zajistili našim děvčatům opět bouřlivou atmosféru 😊

V závěru gratulujeme týmu ml. žaček Sokol Karviná, které se do ČSPL kvalifikovaly a čeká je tak krásný turnaj. Držíme palce!

 

Autor: Gamrotová Jarmila
Vedoucí družstva starších žaček

Házená nás baví, proto ji hrajeme ♥