Přečtete si články, které Vás zajímají

Aktuality mladší žačky

Napsal Lenka Horsinková

Polanka Cup 2023

9.6.-11.6.2023..... prodloužený víkend plný házené, zábavy a skvělých lidí. Víkend , který pro nás , po ukončení sezóny znamenal pomyslnou TŘEŠNIČKU NA DORTU v této naší první trenérské roli.

Den první, pátek, první zápas proti jedinému dívčímu týmu v naší skupině. Umělá tráva na kterou holky vůbec nejsou zvyklé, jim dala zabrat. Tým Klimkovic se s námi ze začátku trápil, ovšem potom od nás odskakoval , až nakonec o 5 branek zvítězil. 

Hra druhá ,povrch tartan , bohužel po vydatném dešti byl velice nebezpečný. Tady začala bitva proti ryze chlapeckým týmům. Holky byly velice bojovné, chvilkama hra vypadala velice zábavně, zvlášť ve chvíli , kdy se hrací plocha proměnila v jedno velké kluziště. Oba týmy si to užili, smáli se a ani jednomu z týmu nešlo o to vyhrát, jako o to, aby se žádný z hráčů nezranil. Výsledné skóre s Velkou Bystřicí bylo 5:14 pro kluky.

Hra třetí, povrch beton, který díky následnému sluníčku rychle uschnul. Chrániče zde hráli hlavní roli a na tomto povrchu jsme je dali s trenérem holkám jako povinnou výbavu. Tým HK Ivančice  jsou velice silní kluci, kteří si to s námi velice užívali, chvilkami bohužel nastalo i nesportovní chování a řekla bych i zesměšňování našeho týmu, formou různých nahazovaček, které byly zcela zbytečné, protože kluci již v tuto dobu nad námi vedli o 20 branek( 28:7). Celé toto chování završil samotný trenér Ivančic, který si s námi nepodal ani ruku.

Po těchto třech utkáních nás čekala jen zábava formou slavnostního zahájení, nádherného ohňostroje , ale hlavně úžasné diskotéky, na kterou se holky moc těšily a troufám si říci, že si ji náležitě užily.

Den druhý, sobota. Před námi 3 zápasy na umělé trávě.

První ze zápasů byl proti HANDBALL CLUB ZLÍN, vítěz zlínské ligy se s holkami chvílemi tahal, ovšem pak nastal zvrat a kluci se dostali do velkého náskoku a koncové skóre tak bylo 17:4.

Druhý a třetí zápas byl velice vyrovnaný a naše děvčata byly kousek od výher. Na tyto kluky měly dostatek sil a právě tito kluci se pěkně zapotili. Konkrétně HBC OLOMOUC sice vyhrála 9:7, ale bylo to opravdu o kousek. Stejně tak kluci z SHC MALOMĚŘICE BRNO nepředpokládali , že jim holky dají zabrat. Výsledek s těmito kluky byl 15:17. Bohužel tento zápas byl osudným našim dvěma hráčkám, které musely být na místě lékařsky ošetřeny a následně na druhý den se sešly na chirurgii v Karviné.

Den třetí , neděle . V tento den nás již nečekal žádný zápas, hlavní náplní byl odpočinek, balení a vyhlášení.

Na závěrečném ukončení holky sice skončily na 25.místě , ovšem nám to vůbec nevadí. Důležité je, že se jim moc líbil tento herní víkend, ze kterého si odnesly skvělé zážitky, zábavu a upevnění házenkářského přátelství.

VŠEM ZÚČASTNĚNÝM MOC DĚKUJEME A DĚKUJEME TAKÉ CELÉ RODINĚ GAMROTOVÝCH ZA ODVOZ DOMŮ :-)

Horsinkovi

 

Napsal Lenka Horsinková

Dvojité zakončení sezóny 22/23

Dva dny od sebe vzdálené necelých 14 dní....... zakončení sezóny bez rodičů na grilu  i s rodiči bez grilu , zato s pořádným drilem, pod vedením pana trenéra.

První varianta na grilu bez rodičů se uskutečnila 3.6.2023 na zahradě našich úžasných a věrných fanoušků....rodiny Gamrotových.

Na úvod jsme s panem trenérem dostali nádherný dárek v podobě triček s věnováním a podpisy našich hráček. Toto překvapení nás strašně moc potěšilo embarassed A potěšili jsme i my naše děvčata, které dostaly medaile. Byli jsme sice na 5.místě v moravskoslezské lize, ale ten pokrok, který holky od začátku sezóny udělaly si zasloužil odměnu.

Den dále pokračoval a my si hodovali neskutečným množstvím grilovaného masa a párečků, a děvčata trhaly rekord v počtu slízaných nanuků. Co se týkalo zábavy, tak jednoznačně vyhrála TORTILOVÁ VÝZVA formou mokrých papírových tácků. Holky se bavily parádně a ve chvíli, kdy se přidal také pan trenér, řada na tuto výzvu s ním nebrala konce laughing

Bouchalo se také šampaňské , protože to k ukončení prostě patří. Byla to skvělá sobota s úžasnými lidmi kiss

Druhá varianta s rodiči bez grilu, byla ve znamení sportu dne 14.6.2023.

Rodiče si vyzkoušeli malou část kondičního tréninku, po ktérém následovala házená rodiče versus hráčky.

Fakt je ten, že rodiče se střídali poměrně často, protože fyzická výdrž mezi námi a děvčaty se nedá srovnat, holky jsou totiž skvěle vytrénované, a proto jsme se s nimi pěkně zapotili. 

Během celého tréninku bylo k dispozici malé občerstvení, které si pro nás připravil samotný pan trenér, ale také některá děvčata i rodiče. 

Rozloučení bylo plné zábavy a již teď se moc těšíme na další sezónu 23/24 embarassed

 

 

Napsal Lenka Horsinková

Zakončení sezóny 22/23

Nastal den D, den s datumem 28.5.2023...neděle 8:15h. Právě v tuto dobu jsme se začali scházet před halou HCB Karviná, abychom si naposled zahráli naší moravskoslezskou ligu v této sezóně a přivítali poprvé za sezónu na domácí půdě Třinec...ten Třinec, se kterým jsme 2x prohráli. Nastoupit do hry s týmem o které víte, že je silný je vždy těžké a nebylo tomu jinak ani dnes. Holky, se ale nádherně před samotnou hrou uvolnily a na zakončení sezóny si pro nás a naše fanoušky připravily taneček, konkrétně TANEC PRINCEZEN :-)

Samotný začátek hry a první vstřelená branka byla v 1:29 naší velmi talentovanou hráčkou Terezou Gilovou, ta odstartovala naše vedení a i když ve 3 minutě Třinec vyrovnal, tak my jsme za 59 sekund odpověděli brankou, která už Třinec nepustila dopředu a po celou hru jsme vedli. Bylo to chvílemi drama...technické chyby, zahozené míče, nervy na pochodu. Ale to vše holky ustály a za neuvěřitelné podpory našich fanoušků se dočkaly chvíle, kdy Třinec porazily 22:17.

Byl to výbuch emocí, slzy štěstí a dojetí nad touto výhrou a zároveň posledním zápasem v sezóně. Děvčata výhru oslavily naplno. Od naší osobní zdravotní sestry Markéty Szczygielové dostaly 2 láhve kvalitního DĚTSKÉHO NEALKO sektu a totálně a kompletně se v něm vykoupaly. A neminulo to ani nás trenéry :-)

A i když jsme nakonec skončili v tabulce na 5.místě, tak nám to vůbec nevadí. Důležité je, že holky stoupaly a z 10-ti odehraných zápasů v jarní sezóně jsme 7 VYHRÁLI :-) 

Straně moc děkujeme za tuhle naši první sezónu v roli trenérů, která byla plná nadšení, zklamání, slz, proher a výher. Dalo by se říct, že všeho co k tomu patří.

Z celého srdce přejeme holkám, které přestupují do starších žaček, spousta úspěchů, jak v soukromém, tak házenkářském životě. A strašně moc jim děkujeme za dnešní zpětnou vazbu a jejich nádherné zprávy. Moc si toho vážíme.

A děvčatům, které zůstávají v mladších žačkách přejeme pevné nervy s námi trenéry v další sezóně :-)) A taktéž děkujeme za dojemné zprávy :-) Jste skvělé :-)

Manželé Horsinkovi

 

Napsal Lenka Horsinková

První jarní turnaj

Dnes naše hráčky zahájily jarní sezonu 2023, která se nám docela dobře povedla. První hra proti TJ Sokol Poruba byla skvělá, holky to rozjely od prvních minut, a celou dobu si držely vedení. I když to bylo celkem těsné, nakonec si holky obhájily vítězství 19:16.

Druhá hra proti HC Nový Jičín, byla od začátku těžká a to už z toho důvodu, že si HC Nový Jičín do svého týmu přibral  kluky, i když mají svůj chlapecký tým mladších žáků. A to se odrazilo i na statistice vstřelených branek, kde tito dva kluci vstřelili celkem 18branek. Je smutné, že se toto děje, protože jak všichni víme, fyzická síla kluků v tomto věku, je jinde, než ta dívčí. Pro nás a náš tým naše děvčata vyhrála . A koncový stav 21:24 pro Nový Jičín ,není dle nás výherní. 

Na závěr chceme strašně moc poděkovat našim úžasným fanouškům , kteří vytvořili, neskutečnou atmosféru.

MOC DĚKUJEME kiss