Přečtete si články, které Vás zajímají

Aktuality mini žačky

Napsal Karolína Krainová

Turnaj minižaček v Karviné

V neděli 12.11.2023 se tým minižaček z Karviné zúčastil turnaje ve hře 4+1 na hale HCB v Karviné.

Holky se utkaly s týmy: Sokol Poruba, HCB Karviná, Paskov a Nový Jičín.
Hrací doba byla 1x 15 minut a hrálo se současně na dvou hřištích o rozměrech 20x13m s osobní obranou.
Každý tým během dopoledne odehrál 4 zápasy.

Děkujeme rodičům za podporu a fandění.
Další turnaj, tentokrát ve hře 5+1, odehrají holky v Havířově 26.11. od 13:30 hodin.

 

Napsal Karolína Krainová

Turnaj minižaček v Paskově

Po zimní přestávce se mini žačky Sokolu Karviná zúčastnily turnaje v miniházené 4+1 v nové sportovní hale v Paskově, v sobotu 18.3.2023 odpoledne. I když v karvinském okrese zrovna byly jarní prázdniny, 9 mini žaček se odhodlaly zahrát s jinými týmy házenkářek a házenkářů, a to z Paskova, z Frýdku-Místku, z Havířova či z Ostravy-Hrabůvky. Popravdě přesně si již nepamatuji, kdo se na turnaj těšil více, jestli mini žačky nebo trenéři.

V kategorii mini žactva startovalo 7 družstev systémem každý s každým. Hrací doba byla 2 x 5 minut samozřejmě podle pravidel házené, na házenkářském hřišti o rozměru 20x13m s osobní obranou. Utkání se hrála na dvou hřištích souběžně. I když se výsledky nepočítaly, rodiče našich svěřenkyň si dali tu práci a zaznamenávali průběh každého utkání.  Naše mini žačky pocítily jak radost z výhry, 3 utkání, tak pocit porážky, opět 3 utkání.

Turnaj byl pro naše malé sokolky určitě dalším velkým házenkářským zážitkem, kde mohly poměřit své dosud získané házenkářské dovednosti na trénincích se stejně starými dětmi.
Rodičům děkujeme za podporu a fandění a současně již dnes bychom Vás rádi pozvali na další ale mistrovské utkání 5+1 konající se v házenkářské hale HCB Karviná dne 23.4.2023 od 8:30.

PRA

Napsal Karolína Krainová

Nabíráme nové hráčky!

Nábor nových hráček
Hledáme pohybově nadaná děvčata ve věku od 7 až 10 let… 

Hlavní motto trenéra: Hrajeme si bez míče i s míčem.
Hlavní motto hráče: Míč je můj kamarád. 

Proč zrovna házená?

 1. Čtyři sporty v jednom
  Házená je kombinací 4 sportů (atletiky, gymnastiky, úpolového a  míčového sportu).
 2. Vhodné pro všechny typy postav
  Hráčka není omezená fyzickými parametry. Na některých postech je preferovaná rychlost jinde obratnost, výška, síla. Dokáže se uplatnit jak malá, tak velká hráčka.
 3. Jak vedeme naše svěřenkyně
  Na trénincích minižaček hráčky učíme hravou formou koordinaci, spolupráci, zodpovědnost, rozhodování, být nesobecká a vždy ku prospěchu celého týmu, umět vyhrávat i prohrávat, mít radost ze sportu a pohybu všeobecně.
 4. Soutěže a turnaje
  Zúčastňujeme se soutěže 5+1, kde je kladen větší důraz na fyzickou zdatnost a spolupráci. Jezdíme také na turnaje miniházené 4+1, které se hrají zábavnou formou na menším hřišti. Na těchto akcích nejde ani tak o výsledek jako o to, naučit se základům házené a o zábavu. Jak víte, v házené se neustále něco děje.
 5. Je finančně náročná?
  Jedná se o levnější, finančně méně náročný sport. Potřebujete pouze boty na běhání a sportovní oblečení, co by měl mít každý doma.

  Nábor probíhá celoročně. Stačí přijít na kterýkoliv trénink, vzít si s sebou sportovní oblečení a vyzkoušet si to. (po 17-18 ZŠ U Studny nebo jiný den). Rozpis tréninku naleznete na stránkách v kategorii minižačky. 

 

TĚŠÍME SE NA NOVÉ HRÁČKY !!!

Napsal Karolína Krainová

Mikulášský turnaj

V sobotu 9. 12. se naše minižačky zúčastnily Mikulášského turnaje, který již tradičně 8. rokem pořádáme. Přestože naše holky neodcházely s medailí, daly do toho všechno a turnaj si moc užily. Děkujeme všem fanouškům za podporu, týmům za účast a těšíme se na další ročník. 

Napsal Karolína Krainová

Mistrovská utkání v Kopřivnici

V neděli 20.11.2022 odehrály naše minižačky tři mistrovská utkání v Kopřivnici. První zápas s Frýdkem-Místkem skončil vítězně, další dva zápasy s Kopřivnicí A a B holky prohrály. Přestože jely v oslabeném počtu, patří holkám veliká pochvala za nasazení a bojovnost ve hře. Každým utkáním jde vidět zlepšení ve hře cool 

Napsal Karolína Krainová

Minižačky na turnaji v Bohumíně

V sobotu 14.11.2022 naše minižačky odehrály turnaj v Bohumíně. Celkově holky odehrály 6 zápasů, z toho 4 skončily vítězně. Holky bojovaly statečně v každém zápase i přesto, že v některých utkáních nastoupily proti klukům. Byla vidět bojovnost, radost a  odhodlání vyhrát.

Velké díky patří také rodičům, kteří parádně holky podporovali a fandili jim. smile