Napsal Lenka Horsinková

Sobota 4.3.2023 byla ve znamení závěrečného 3. kola ČSPL ( československopolská liga), který se uskutečnil v Rude Slaske v Polsku. Naší polští sousedé byli velice pohostinní a připravili si pro účastníky, rodiče a fanoušky bufet, který byl zcela zdarma. Jejich pohostinnost nás velice mile překvapila a věřím, že všechny hráčky potěšila. 

Celý turnaj zahájily naše hráčky, kde se musely vyrovnat domácím hráčkám z SPR Grunwald Ruda Slaska. Hrát proti domácímu týmu je vždy složité, a to se nám potvrdilo. První prohra přišla tedy hned na úvod a to se skórem 18:10.

Po zahajovacím ceremoniálu, kde jsme si hrdě vyslechli naší státní hymnu, nás čekal slovenský soupeř MHaK Martin. Holky bojovaly do posledních sekund a to doslova, protože cca 5 sekund před koncem dala naše hráčka se šťastným číslem 13 na zádech rozhodující a vítěznou branku a naše první výhra se skórem 16:15 byla v kapse.

Dalším naším soupeřem byla Slavia Partizánské . Troufám si říci, že je to nejsilnější družstvo z celého ČSPL. Holky nasadily neuvěřitelné tempo. Výkon, který předváděly byl úžasný. Slávia se trápila a naše holky dávaly branku za brankou. Ovšem i přes naší bojovnost ukázala Slávia své tajné zbraně a nakonec z tohoto zápasu vzešla jako vítěz a konečné skóre tak bylo 22:17.

Konečný a zároveň úplně poslední zápas celého turnaje byl našeho družstva proti Polské Skalce Swientochlowice. Na holkách byla vidět velká únava po celém dni, kde bylo vidět dost technických chyb, ovšem to jim nezabránilo v tom, aby vyhrály o dvě branky 13:11.

Celkem se tedy těšíme ze dvou výher , které nás dovedly na krásné 4. místo.

Jako každé kolo i zde se rozhodovalo o nejlepší hráčce z každého týmu. Za náš tým toto ocenění získala již zmiňována hráčka s číslem 13 TEREZA SZCZYGIELOVÁ. Terka předvedla jak skvělé zakončení , které nám přineslo výhru, tak úžasnou obranu , ale také umění zastat jakýkoliv post ve hře.

Slovo trenéra závěrem: Jsem hrdý na to, jaký děvčata dělají progres, který jistě prodáme v jarní části sezóny. 

Zároveň chceme poděkovat vypůjčeným minižačkám Sáře Sobolové a Thei Galiové, které se zúčastnily tohoto turnaje s námi. 

 

Kategorie: